2. niedziela Wielkiego Postu

25 lutego 2024

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00.

2. Wspólnota mężczyzn "W drodze" zaprasza na spotkanie w poniedziałek o godz. 18.45 w salce parafialnej.

3. Wspólnota modlitewno-formacyjna zaprasza na spotkanie we wtorek o godz. 19.00 w salce parafialnej.

4. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania we wtorek na godz. 19.30 w kościele. Spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia tego sakramentu dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 17.00.

5. Katecheza biblijna dla dorosłych w środę o godz. 18.45 w salce.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w czwartek w godz. 7.30 – 8.15 oraz 15.00 – 17.00. Popołudniową adorację rozpoczniemy od wspólnej Koronki do Bożego Miłosierdzia.

7. W I-szy piątek miesiąca okazja do spowiedzi przed poranną Mszą św. i po południu w godz. 16.30 - 17.00 oraz 17.30 – 18.00.

8. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 17.30 zapraszamy dorosłych, o godz. 18.45 dzieci wraz z rodzicami, a o godz. 20.00 młodzież i wszystkich późno wracających z pracy.

9. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi w I sobotę po Mszy Św. o godz. 7.00.

10. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 10.00.

11. Modlitwa różańcowa w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30. Zapraszamy wszystkich, szczególnie grupy Żywego Różańca.

12. Wieczór Chwały „Droga do uwolnienia” w przyszłą niedzielę w naszym kościele.  Najpierw Msza Święta w intencji uproszenia zdrowia duszy i ciała o godz. 17.00, a po niej godzinne uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Przychodźmy z naszymi chorobami, cierpieniami, by Pan Bóg mógł nas uzdrawiać, uwalniać i napełniać Swoim Duchem.

13. Za nami pierwszy dzień skupienia dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Uczestniczyło bardzo wielu rodziców. Druga tura 16 marca. Zachęcamy rodziców niezapisanych do uczestnictwa. Formularz zapisów na stronie internetowej jest ponownie aktywny.

14. Są jeszcze wolne miejsca 4-dniową pielgrzymkę na Lubelszczyznę w dn. 2-5 maja. Spotkanie wszystkich zapisanych i zainteresowanych tym wyjazdem w czwartek o godz. 18.30 w kościele.

15. Jeszcze raz informujemy, że z racji rosnącej co roku liczby dzieci komunijnych, uroczystość I Komunii w naszej parafii w 2025 roku będzie miała 2 terminy: 10 maja (dla dzieci szkoły im. ks. Bigusa oraz dzieci z różnych innych szkół) i 17 maja (dla dzieci z nowej szkoły oraz z Miszewa).

16. Osoby posiadające groby bliskich lub zarezerwowane miejsca na naszym cmentarzu prosimy o składanie deklaracji dysponenckiej, jeśli ktoś tego jeszcze nie zrobił. Można ją znaleźć na stronie internetowej lub w biurze parafialnym. W przeciwnym razie będziemy musieli docierać do każdego indywidualnie, to będzie sporym utrudnieniem.

17. W gablocie w przedsionku znajdziemy wykaz organizacji pożytku publicznego naszego powiatu, którym możemy przekazać 1,5% podatku.

18. W przedsionku można nabyć duże i małe świece wielkanocne w cenie 18 zł i 9 zł, przez co wspieramy hospicjum w Kartuzach. Zapłatę wrzucamy tam, gdzie za prasę.

19. W przyszłą niedzielę ks. Zbigniew Drzał wygłosi w na Mszach Świętych homilię o Obliczu Pańskim przedstawionym na Całunie Turyńskim. Będziemy mieli okazję nabyć obraz Oblicza Pańskiego, a także książkę i płytę CD na temat widzialności Boga opartą o nauczanie Pisma Świętego oraz tradycji Kościoła, autorstwa ks. Zbigniewa w cenie 40 zł. Są to cegiełki na rzecz budowy  przedszkola parafialnego dla dzieci z niepełnosprawnościami w Gdańsku.

» Archiwum | Pobierz jako PDF