DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 września 2021

18 września 2021

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 września 2021

1. Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień. Czasami potrzebujemy trochę czasu i musimy włożyć pewien wysiłek, żeby usłyszeć i poznać Chrystusa.

2. Pamiętajmy o maseczkach i zaleceniach związanych ze stanem epidemii. Prosimy
o przestrzeganie tego zalecenia

Biuro Parafialne czynne poniedziałek; środa. Piątek w godz. 18.30. – 19.00.

W czwartek po porannej Mszy św. do godz. 8.00.

3. Bóg Zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę w ramach tacy budowlanej, przezaczamy je na trwające prace..

W ubiegłym tygodniu udało się nam wykonać: położyć 11 cm styropianu, położyć rurki do ogrzewania podłogowego w nowej części i pod starym prezbiterium; wylać górną warstwę wylewki; trwają dalsze prace elektryczne i hydrauliczne, rozpoczęła również prace ekipa malarska.

Dziękujemy Grupie Parafian i naszym Strażakom zaangażowanym w dzieło rozbudowy naszej Świątyni, a pracujących od godzin porannych do późnych godzin wieczornych.

Prosimy Was Drodzy Parafianie o modlitwę, by udało się bez komplikacji i bezpiecznie realizować
 to dzieło.

4. Od przyszłej niedzieli 26.09. rozpoczynamy zapisy na czas przygotowania przed I Komunią św. i Bierzmowaniem. W Biurze Parafialnym będzie można odebrać deklaracje i składamy je do piątku 8.10.2021. w Biurze Parafialnym.

5. Wszystkich, którzy zapisali się na Pielgrzymkę do sanktuariów Podlasia, prosimy o kontakt
z ks. Bartkiem w celu wpłaty należności i podania nr PESEL. Są jeszcze wolne miejsca na ten wyjazd. Termin Pielgrzymki 10 – 14 październik. Serdecznie Zapraszamy.

6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Józefa Pettke
z Rębiechowa; Elżbieta Kreft z Banina; Eleonora Ślusarz z Banina. Dobry Jezu…

7. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 20 września – święci męczennicy Andrzej Kim Taegon, prezbiter, Paweł Chong Hasang  i Towarzysze, pierwsi męczennicy koreańscy;

– we wtorek 21 września – św. Mateusz, apostoł i ewangelista;

– w czwartek 23 września – św. Pio z Pietrelciny, prezbiter, stygmatyk, mistyk, czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

» Archiwum | Pobierz jako PDF