TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 października 2020

24 października 2020

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   25 października 2020

1. Kolejna niedziela w naszym życiu niech to będzie prawdziwie Dzień Pański

Pragniemy poinformować, że w minionym tygodniu powrócił na plebanię x. Bartek, obecnie przebywa na rekonwalescencji, która ma przygotować Go do planowanego zabiegu. Dziękujemy za modlitwy w intencji x. Bartka polecamy Go modlitwie Parafian.

- ks. Bp. Jacek Jezierski po odpowiednim czasie przygotowania ustanowiła w naszej Archidiecezji nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii, wśród Nich jest nasz parafianin
p. Piotr Potrykus.

Dziękujemy panu Piotrowi, że podjął się tego zadania i życzymy obfitości łask Bożych.

2. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Dotyczy to również Kościoła.

Znamy zapewne rozporządzenia dotyczące ochrony zdrowia.

Zgodnie z wytycznymi w naszym Kościele może przebywać 60 osób (1 osoba na 7 m/kw., i zakaz zgromadzeń – również przed kościołem), bardzo prosimy Was drodzy Parafianie o zrozumienie
i uczestnictwo we Mszy św. poprzez media. Na czas obostrzeń od dzisiejszej niedzieli dodatkowa Msza św. o godz. 6.00.

Z naszego Kościoła będziemy transmitować Msze św. o godz. 8.30., 10.00., i 12.00.

Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do piątku od 18.30. do 19.00.

Prosimy o kontakt w sprawie Sakramentu Chrztu św.

3. W związku z decyzją rządu o ograniczeniu zgromadzeń w okresie epidemii, w tym roku na naszym cmentarzu nie będzie 1 listopada Nabożeństwa. Po każdej Mszy św. przed błogosławieństwem pomodlimy się 1 stacją z procesji na cmentarzu.

4. Rozłóżmy odwiedziny naszych Zmarłych na oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych.

Papież Franciszek przedłużył na cały listopad możliwość uzyskania Odpustu za naszych Zmarłych.

1 listopada – Wszystkich Świętych Msze św. według porządku niedzielnego:

o godz. 6.00.; 7.00; 8.30..; 10.00.; 12.00.; i 17.00., nie będzie Mszy św  o godz. 20.00.

5. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy  Msze Święte w następujących godzinach 7.00.; 9.00.; 17.00.; 18.00.

6. Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Przyjmujemy wypominki za zmarłych na Msze św. Zbiorową, Wypominki Jednorazowe i Wypominki Roczne.

Wypominki jednorazowe będziemy odmawiać w oktawie Wszystkich Świętych razem

z Różańcem o 17.30.; roczne przed Sumą Parafialną w niedzielę. Msza św. Zbiorowa w dzień Zaduszny o godz. 9.00. i 17.00. i 18.00.

Tradycyjnie jak od lat na Msze św. Zbiorową i Wypominki Jednorazowe ofiara dowolna, zaś na Wypominki Roczne tak jak było 50 zł. od imienia.

7. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy  Msze Święte w następujących godzinach 7.00.; 9.00.; 17.00.; 18.00.

8. W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.

9.. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominam, że codziennie po Mszy św. modlimy się odmawiając 1 dziesiątkę Różańca.

Zachęcamy do modlitwy Różańcowej w naszych domach.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszych Parafian:

+ Roman Wierciński z Barniewic; + Antoni Bach z Miszewa

» Archiwum | Pobierz jako PDF