TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 czerwca 2022

25 czerwca 2022

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 czerwca 2022

1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy.

Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu poniedziałek, środa, piątek; 18.30. – 19.00.,

W czwartek po porannej Mszy św. Do godz. 8.00.

2. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie po Mszy Świętej o godz.17.00. – serdecznie zapraszamy!

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w piątek okazja do Spowiedzi przed poranną Mszą św. i po południu od 15.30. do 17.00.

- w sobotę o godz. 7.00. msza św. wotywna o Matce Najświętszej po Mszy Świętej modlitwy

5. Dzieci udające się na kolonie letnią z ks. Bartkiem zapraszamy na Mszę św. w przyszłą
niedzielę 3.07. o godz. 7.00. Po Mszy św. wyjazd z parkingu przy kościele

6. Zapraszamy na Koncert w ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej, w dniu dzisiejszym o godz. 17.45.  Wystąpią Gedymin Gruba (dyrektor festiwalu) - organy; Tatiana Szczepankiewicz – sopran; Błażej Maliszewski  - altówka.

7.  Zmarła + Ewa Baranek l. 58 z Banina, pogrzeb w środę 29.06. , Msza św. o godz. 10.00. Dobry Jezu…

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga
w pięknie stworzonego świata.

W tym tygodniu patronują nam:

- wtorek, 28 czerwca – Święty Ireneusz.

Moi Drodzy w dniu dzisiejszym długoletnią posługę w naszej Parafii kończy Pan organista Marek. Dziękujemy Panu Markowi,  za oddanie i posługę, życzymy Wielu Łask Bożych i opieki św. Cecylii, ale się nie żegnamy się.

W miejsce Pana Marka będzie grać Pan Jakub.

» Archiwum | Pobierz jako PDF