JEDNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 czerwca 2021

13 czerwca 2021

JEDNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 czerwca 2021

1. Pamiętajmy o maseczkach i zaleceniach związanych ze stanem epidemii.

Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do piątku w godz. 18.30. – 19.00.

2. Dziś druga Niedziela miesiąca i  taca budowlana. Za wszelkie złożone dziś na tacę i przelane na konto Parafialne ofiary – składamy serdeczne Bóg Zapłać. Chcemy je przeznaczyć na prace związane z połączeniem obecnej części Kościoła z nową.

Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu

w ramach tzw. cegiełek na prace związane z przebiciem ściany.

3. Biskupi zebrani na Konferencji Episkopatu Polski podjęli decyzję, że z dniem 20 czerwca
– od przyszłej Niedzieli- we wszystkich diecezjach w Polsce zostaje zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej, która była udzielona w związku z rozwijającą się pandemią covid-19.

Jak wiemy został też zwiększony limit wiernych w kościołach a więc zapraszamy na Niedzielne Eucharystie do naszej świątyni. W każdą Niedzielę sprawowanych jest siedem Mszy św. więc każdy może wybrać godzinę dla siebie dogodną. Oczywiście dalej obowiązują maseczki
w miejscach kultu czyli w kościołach.

4. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy – po przerwie – na spotkanie w najbliższy wtorek. Wszyscy przychodzą na godzinę 19.00 – bez podziału na grupy. Obecność obowiązkowa. Przypominamy, że Sakrament Bierzmowania w naszej parafii będzie udzielony młodzieży – 25 czerwca o godz. 16.00.

5. Wyjazd na pielgrzymkę do Niepokalanowa i Warszawy odbędzie się w najbliższy
piątek – 18 czerwca o godz. 6.00 (rano) z parkingu przy kościele. Powrót w sobotę w późnych godzinach wieczornych.

6. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 14 czerwca- bł. Michał Kozal- biskup i męczennik

- w czwartek- 17 czerwca- św. Brat Albert Chmielowski – zakonnik

7. Stowarzyszenie Inicjatywa Mieszkańców dla Banina w dniu 20.06 od godziny 13.00  zaprasza

wszystkich mieszkańców Banina i okolic na III edycję Banińskiej Rodzinnej wyprzedaży. To kolejna już edycja, tym razem w rozszerzonej formie. Celem obecnej edycji jest zbiórka na mobilny defibrylator AED dla mieszkańców. Więcej informacji na stronie stowarzyszenia

8. Wszystkim Wam Drodzy Parafianie życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

» Archiwum | Pobierz jako PDF