DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 stycznia 2022

15 stycznia 2022

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 stycznia 2022

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków (kolekta mszalna).

Pamiętajmy o maseczkach i zaleceniach związanych ze stanem epidemii. Prosimy
o przestrzeganie tego zalecenia, bądźmy za siebie nawzajem odpowiedzialni.

Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu poniedziałek, środa; piątek 18.30. – 19.00.,
W  czwartek po porannej Mszy św. do godz. 8.00.

Bóg Zapłać Wam Drodzy Parafianie, za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na tacę budowlaną.  Przeznaczamy je na prace trwające przy rozbudowie naszej Świątyni.

2. Jutro, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu.

3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

4. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

5. Nasza Parafia organizuje wyjazd na Zimowisko w Zakopanem dla małżeństw, rodzin
i wszystkich chętnych w drugim tygodniu ferii (20 -26 lutego), koszt 1300 zł. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z Kościoła, informacje i zapisy u ks. Bartka do 16 stycznia.

6. Wszystkim Wam Drodzy Parafianie życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy
w codziennym  życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

7.  W tym tygodni odeszli do Pana ++ Krzysztof Tymoszuk z Banina; Mieczysław Walczak
z Banina;  Jan Świontek – Brzeziński. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 17 stycznia – Święty Antoni;

- środa, 19 stycznia – Święty Józef Sebastian Pelczar;

- piątek, 21 stycznia – Święta Agnieszka.

Parafia Wniebowzięcia NMP w Żukowie zaprasza na spotkanie w ramach Dekanalnych Oratoriów Młodych. Odbędzie się ono 20.01.2022. o godz. 19.00.

» Archiwum | Pobierz jako PDF