EWANGELIA I ROZWAŻANIE
modlitwawdrodze.pl

1. niedziela Wielkiego Postu

22 lutego 2026

  1. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do czwartku w godz. 17.30 – 18.00 oraz we wtorek i czwartek w godz. 7.30 – 8.00.

3. Jutro przypada 3 rocznica śmierci ks. Kan. Romana Janczaka. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00, która sprawowana będzie na naszego byłego proboszcza. 

4. Parafialne grupy i wspólnoty zapraszają na spotkania:

        - Wspólnota „Nazaret” we wtorek na Adorację o godz. 19.00 w kościele,

        - Wspólnota „Marana Tha” w środę o godz. 18.40 w salce,

        - Zbiórka ministrantów w czwartek o godz. 18.30 w kościele. Zapraszamy na to spotkanie również nowych chłopców,

          którzy chcą dołączyć do grona służby liturgicznej,

        - Próba scholi dziecięco-młodzieżowej w piątek o godz. 18.00 w salce.

        - Próba chóru w piątek o godz. 18.45 w salce,

        - Oaza Dzieci Bożych w sobotę o godz. 11.00 w salce - dla dzieci i młodzieży klas II – VI.

5. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 17.30 zapraszamy dorosłych (rozważania poprowadzą członkowie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego), o godz. 18.45 dzieci wraz z rodzicami, a o godz. 20.00 młodzież i wszystkich późno wracających z pracy (to nabożeństwo poprowadzi zespół „Cantamus Dei”).

6. W najbliższy piątek wyjątkowo nie będzie biura parafialnego

7. Wieczór Chwały „Droga do uwolnienia” w przyszłą niedzielę w naszym kościele.  Najpierw Msza Święta w intencji uproszenia zdrowia duszy i ciała o godz. 17.00, a po niej godzinne uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie

8. Można jeszcze dołączyć do dużej, prawie 100-osobowej grupy parafian, udającej się jutro do Multikina w Gdańsku na projekcję filmu „Najświętsze Serce” o godz. 19.00. Przy zbiorowym wynajmie cena biletu wynosi 15 zł. Dojazd własny. Kto nie ma jak dojechać, prosimy dać znać. Zapisy w zakrystii, biurze parafialnym lub mailowo. Więcej o filmie na naszej stronie internetowej. 

9. Organizujemy w naszej parafii Kurs Nowe Życie, który odbędzie się w dn. 7-8 marca(sobota-niedziela) w szkole naprzeciwko kościoła. Serdecznie zapraszamy dorosłych i młodzież pełnoletnią. Informacje i formularz do zapisów na stronie internetowej. 

10. Młodzież męską zachęcamy do udziału w „Weekendzie w seminarium”, który odbędzie się w dn. 6-8 marca. Informacje na stronie Gdańskiego Seminarium Duchownego. 

11. Wzorem lat ubiegłych Caritas zaprasza do włączenia się w akcję „Czas miłosierdzia – skarbonka wielkopostna”. Rezygnując z jakiejś przyjemności można złożyć ofiarę do skarbonki. Przeznaczone będą dla osób potrzebujących. Jałmużna Wielkopostna może stać się naszym wkładem w uczynki miłosierdzia względem drugiego człowieka. Skarbonki wyłożone są na stoliku w przedsionku. Przynosimy je w Wielką Sobotę podczas święconki.

12. Osoby zapisane na wyjazd w dn. 1 – 3 maja, proszone są o wpłatę zaliczki w wysokości 200 zł do 25 lutego. 

13. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Baninie serdecznie zaprasza na prelekcję dr Elżbiety Grot na temat marszu śmierci, który wiódł w lutym 1945 roku między innymi przez teren naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek, 27 lutego o godz. 18.00 w Sali Kultury w Baninie. Przed spotkaniem Droga Krzyżowa w kościele.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
79 0.041167974472046