Niech Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego
i radość wypływająca ze zwycięstwa
życia nad śmiercią, wiary nad zwątpieniem,
nadziei nad rozpaczą i miłości nad cierpieniem
przyniesie nam wszystkim pokój serca
oraz obudzi w nas pragnienie życia z Chrystusem.
Wasi duszpasterze
Za okres Wielkiego Postu i przygotowanie Triduum Paschalnego w naszej parafii serdecznie dziękujemy:
- Kapłanom za duży wysiłek minionego czasu,
- Liturgicznej Służbie Ołtarza,
- Nadzwyczajnym szafarzom Komunii Świętej,
- Panu Organiście,
- Pani Marcie i scholi dziecięco-młodzieżowej,
- Zespołowi „Cantamus Dei”,
- Pani Tatianie i naszemu chórowi,
- całej ekipie, która przygotowała ciemnicę i grób,
- Ochotniczej Straży Pożarnej z Banina i Miszewa za służbę przy grobie,
- Panom Krzysztofom oraz Pawłowi za przygotowanie Długodystansowej Drogi Krzyżowej,
- Katechetom oraz nauczycielom za zaangażowanie w rekolekcje dla dzieci i młodzieży,
- Paniom Jolancie i Marioli, sprzątającym kościół,
- Pani Agacie z koleżanką, dbającym o dekoracje kwiatowe,
- Pani Agnieszce przygotowującej obrusy ołtarzowe,
- Pani Barbarze, dbającej o bieliznę liturgiczną,
- Parafialnemu „Caritasowi” za liczne działania dobroczynne,
- Wszystkim Wam, którzy zaangażowaliście się w dzieła charytatywne w ostatnim czasie,
- Pani Agnieszce i Janinie za posługę w kuchni,
- Pani Wioletcie za prowadzenie spraw rachunkowych,
- Panu Stanisławowi dbającemu o porządek wokół kościoła,
- Panu Leszkowi za pomoc w sprawach nagłośnienia,
- Paniom Mirosławie i Małgorzacie za robienie zdjęć i prowadzenie mediów społecznościowych,
- Parafialnym Radom: Ekonomicznej i Duszpasterskiej za dobrą współpracę i poświęcenie,
- Wszystkim zaangażowanym w jakikolwiek sposób w liturgię tych trzech dni lub w cokolwiek.
Wszystkim Wam, Bracia i Siostry, serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
1. W Wielkanoc Msze Święte o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00 i 17.00. Tradycyjnie nie ma Mszy św. o godz. 20.00.
2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte w porządku niedzielnym. Nie będzie tylko Eucharystii o godz. 20.00. Ofiarami na tacę wspieramy uczelnie katolickie naszej ojczyzny.
3. Przed nami Oktawa Wielkanocy, czyli kolejne dni aż do przyszłej niedzieli obchodzimy jako jedno wielkie Święto Zmartwychwstania. Z tej racji w najbliższy piątek nie ma postu.
4. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia, które przypada w przyszłą niedzielę. Dzisiaj i jutro modlitwa Nowenny po Mszy Świętej o godz. 8.30, w ciągu tygodnia po Eucharystii o godz. 17.00, w sobotę po Mszy Świętej porannej.
5. Adoracja Najświętszego Sakramentu od wtorku do piątku w godz. 17.30 – 18.00 oraz we wtorek i czwartek w godz. 7.30 – 8.00.
6. Wspólnota „Nazaret” zaprasza na spotkanie we wtorek o godz. 19.00 w kościele.
7. Serdecznie prosimy mężczyzn o pomoc w pracach przy kościele w środę i piątek od godz. 18.00.
8. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie w Baninie wraz z Biblioteką Publiczną Gminy Żukowo serdecznie zapraszają na czwarte spotkanie w ramach Uniwersytetu dla Każdego. Tematem prelekcji będzie „Życie i dzieła ks. prał. Józefa Bigusa - budowniczego kościoła w Baninie i patrona SP nr 1 w Baninie”. Gośćmi będą ks. prał. Stanisław Gackowski, dyrektor Ewa Kosznik, a także członkowie rodziny patrona. Początek w najbliższy piątek o godz. 18.00 na Sali Kultury w Baninie. Będzie również prezentacja słuchowiska o ks. prał. Hilarym Jastaku z Gdyni. Wstęp wolny.
9. Archidiecezjalna jubileuszowa celebracja sakramentu Eucharystii odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w kościele pw. Bożego Ciała w Gdańsku-Morenie. W programie: świadectwo, katecheza bpa Wiesława Szlachetki, adoracja i Msza Święta. Zachęcamy do udziału.
10. Jubileusz osób z niepełnosprawnościami w najbliższą niedzielę o godz. 16.00 w kościele św. Józefa w Gdańsku u Ojców Oblatów.
11. Rekolekcje dla osób w związkach niesakramentalnych rozpoczną się w kościele św. Walentego w Gdańsku-Matarni w najbliższą niedzielę i potrwają do środy. Msza Święta z nauką w te cztery kolejne dni o godz. 19.30. Rekolekcje poprowadzi charyzmatyczny kaznodzieja ks. Nikos Skuras.
12. W przyszłą niedzielę odbędzie się w Ergo Arenie niezwykły koncert „On Mocą”. Zachęcamy do udziału. Szczegóły na plakacie w przedsionku.