EWANGELIA I ROZWAŻANIE
modlitwawdrodze.pl

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 sierpnia 2022

13 sierpnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 sierpnia 2022

 

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia (kolekta mszalna). Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.

  Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu: środa, piątek; 18.30. – 19.00.,

W czwartek po porannej Mszy św. Do godz. 8.00.

Składamy Staropolskie Bóg Zapłać, za wszelkie ofiary złożone w dzisiejszą niedzielę na tacę budowlaną. Przeznaczamy je na kamień w prezbiterium naszej Świątyni i prace remontowe w budynkach Parafialnych.

 Dziękujemy Wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu pracowali dla dobra naszej Wspólnoty przy remontach związanych z budynkiem Plebanii.

W ostatnim czasie podpisano porozumienie pomiędzy Naszą Parafią a Portem Lotniczym w Gdańsku w sprawie odszkodowania za hałas. Uzyskana kwota zostanie przeznaczona na nasze prace budowlane.  Dziękujemy naszemu parafianinowi panu Piotrowi za pomoc. Gdyby ktoś z naszych parafian, którzy znajdują się w strefie A,  złożyli wniosek a nie zakończyli sprawy pozytywnie, to w zakrystii po Mszy św. można pozostawić swoje dane pan Piotr pomoże i przeanalizuje sprawy i jeśli będzie możliwość na pewno pomoże.

 2. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia o godz. 7.00.; 8.30.; 10.00.; 12.00.; 17.00.nie ma Mszy św. o godz. 20.00.

 

 3. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

 4. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

 5. Sołtys i Rada Sołecka Miszewo zapraszają na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się 

18 sierpnia o godz. 18.00. w Remizie OSP Miszewo.

 Zaproszenie również w dniu jutrzejszym 15.08., na tradycyjny festyn „Pływanie na byle czym”, który odbędzie się w ośrodku Oleńka na jeziorem w Tuchomiu.

5. Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie zaprasza na XVI Festyn Kaszubski w Baninie w przyszłą niedzielę 21 sierpnia 2022 r.

Początek o godz.16.30 przy Szkole Podstawowej (naprzeciwko kościoła). Będzie wiele atrakcji,  a gwiazdą festynu będzie Ewelina Karczewska -pierwszy Kaszubski Idol

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.

 W tym tygodniu patronują nam:

- środa, 17 sierpnia - Święty Jacek, prezbiter, dominikanin,;

- sobota, 20 sierpnia – Święty Bernard,  opat cysterski z Clairvaux we Francji,  doktor Kościoła.

 

ZAPROSZENIE

 

W dniu 6 lipca 2022 r. papież Franciszek mianował księdza Piotra Przyborka, dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej biskupem pomocniczym naszej archidiecezji.

Wyrażając radość i wdzięczność za dar nowego pasterza zapraszam wszystkich kapłanów, siostry zakonne, osoby życia konsekrowanego i wiernych na Mszę Świętą, w czasie której ksiądz Piotr przyjmie święcenia biskupie.

Uroczystość konsekracyjna odbędzie się w sobotę, 20 sierpnia o godz. 10.00 w archikatedrze oliwskiej.

Pragnieniem biskupa nominata jest, by zamiast kwiatów wesprzeć Hospicjum im. św. Józefa w Sopocie.

Po zakończonej uroczystości wszyscy są zaproszeni na smaczny poczęstunek na placu przed katedrą. Bardzo proszę o modlitwę w intencji nowego biskupa pomocniczego, aby jego posługa pasterska przynosiła obfite owoce dla dobra archidiecezji gdańskiej.

                                                         + Tadeusz Wojda SAC Arcybiskup Metropolita Gdański

 

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
79 0.03450608253479