OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
OFIAROWANIE PAŃSKIE 2 lutego 2020
l. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono
w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Jak pamiętamy z kart Ewangelii, Maryja złożyła Dzieciątko w ręce świątobliwego starca Symeona. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.
2. W przyszłą niedzielę nasza comiesięczna taca budowlana, za złożone i przelane na konto Parafialne ofiary składamy Bóg Zapłać. Przeznaczamy ją na spłatę prac związanych ze sklepieniem nowej części.
Za tydzień również nasza Niedziela Bracka po Mszy św. o godz. 8.30. zapraszamy do Wspólnej modlitwy Różańcowej.
3. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – tegoroczny jest już 24. z kolei. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego
w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Po Mszy św. ofiarą do puszek możemy wesprzeć klasztory klauzurowe.
4. 3 lutego we wspomnienie św. Błażeja po Mszach św. specjalne błogosławieństwo za Jego wstawiennictwem.
Również w dniu jutrzejszym zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00. nasza Szkoła obchodzi dzień patrona x. Prał. Józefa Bigusa.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek, zwłaszcza podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. do 18.00., dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.
6. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele przed poranną Mszą św. i popołudniu od 15.30. do 17.50.
W Piątek przed południem x. Leszek i x. Szymon udadzą się z posługą sakramentalną do chorych , a x. Bartek w sobotę.
7. Parafialny Zespół Caritas organizuje IX Bal Charytatywny, który odbędzie się 15.02. w sali św. Floriana w Baninie. Cena biletu 60 zł. Organizatorzy zapewniają kawę, herbatę i barszcz. Oprawę zapewni zespół muzyczny.
Podczas balu odbędzie się licytacja. Bilety można nabyć u Mirosławy Groth, Emilii Salewskiej
i Natalii Bobkowskiej. Dochód z balu będzie przeznaczony na wyjazd dla osób starszych
i chorych.
Szczegóły znajdują się na plakacie.
8. Sołtys i Rada Sołecka Miszewo zapraszają na Zebranie wiejskie, które odbędzie się 3.02.2020., o godz. 18.00. w Remizie OSP Miszewo.:
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 5 II – św. Agata, męczennica sycylijska z pierwszych wieków chrześcijaństwa, której kult szybko rozszerzył się na cały Kościół.
• 6 II – Święci Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.
Pobierz jako PDF