EWANGELIA I ROZWAŻANIE
modlitwawdrodze.pl

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,23 kwietnia 2017

23 kwietnia 2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,23 kwietnia 2017

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać

            Zapraszamy w dniu dzisiejszym o godz. 15.00. na modlitwy do Bożego Miłosierdzia

i Koronkę

 

2. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc mieszkańcom Syrii.

 

3. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa
i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji.

 

4. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba. Po Mszy św. o godz. 17. Wystawienie Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwami.

 

5. Tydzień zakończymy liturgicznym świętem św. Katarzyny Sieneńskiej (sobota, 29 kwietnia),
w 1999 roku św. Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

 

6. Przyszła, kończąca kwiecień trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Jest to Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.

            Przyjdźmy do Kościoła 10 minut wcześniej.

 

7. Dom hospicyjny w Sopocie składa serdeczne podziękowania parafianom za udział w akcji "Pola Nadziei". Nasza parafia do puszek złożyła 1.920,52 zł

Parafialny Zespół Caritas organizuje jednodniową pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Odbędzie się ona 20 maja. Skierowana jest dla osób starszych - 65 plus. Koszt pielgrzymki 20 zł od osoby. Wyjazd
z parkingu przy kościele o godz. 7.00, powrót około 21.00. Chętnych parafian prosimy o zgłaszanie się u ks. Piotra, Brygidy Rosińskiej z Banina tel. 508305643 i Mirosławy Groth z Miszewa tel. 609884849. Termin zgłoszeń upływa 10 maja i decyduje kolejność zgłoszeń.

 

8. W sobotę 27.05. będziemy przeżywać uroczystość 70 – lecia  istnienia Straży Pożarnej

w naszej miejscowości. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 16.00. Po niej przejdziemy na plac przed budynkiem Remizy i tam dalsze uroczystości. Moi drodzy chciejmy uczcić Tych, którzy założyli, służyli i służą naszemu społeczeństwu, niejednokrotnie narażając własne życie.

Przyjdźmy licznie na te uroczystości, okazując w ten sposób naszą wdzięczność Strażakom!

            Nasi strażacy chcą chcą uczcić tę rocznicę stawiając obelisk upamiętniajacy to wydarzenie. Dlatego zwracają się z prośbą o wsparcie zbiórka do puszek na ten cel w niedzielę 30.04.

 

9. Ogłoszenie ks. Leszka uczestnikom pielgrzymki do Rzymu i Włoch przypominam o wpłaceniu zaliczki w kwocie 1400 zł i 50 euro do dnia 6.05.

Spotkanie Pielgrzymkowe w sobotę 6.05. o godz. 18.30.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
79 0.027251005172729