20 czerwca 2021

Pielgrzymka do Niepokalanowa i Warszawy

Czerwiec 2021

W dniach:18 i 19 czerwca grupa naszych Parafian odwiedziła Sanktuarium Niepokalanej i św. Ojca Maksymiliana Marii Kolbego w Niepokalanowie.

Mieliśmy możliwość zwiedzić Muzeum św. Ojca Maksymiliana, wystawę pożarnictwa znajdującą się na terenie Zgromadzenia. Nie zabrakło także gratki dla miłośników motoryzacji, gdyż obejrzeliśmy także samochody papieskie, słynne "Papamobile" z czasów wizyt św. Jana Pawła II w Polsce.

W programie bylo także Misterium Męki Pańskiej, zwiedzanie rozglośni Radia Niepokalanów i nekropolii zakonnej.Nie zabrakło także czasu na indywidualną modlitwę i chwile refkeksji.

W sobotę po porannej Mszy Świętej w kaplicy św. O. Maksymiliana, wyjechaliśmy "podbijac Stolicę". Mimo lejącego się żaru z nieba dzielnie spacerowaliśmy po Warszawie.

Na zakończenie pielgrzymowania odwiedziliśmy Sanktuarium bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i złożyliśmy kwiaty na grobie Męczennika. Po wyczekiwanym "obiadku w Warszawie" wyruszyliśmy do Banina w mysl slow: "wszędzie dobrze ale w domu najlepiej...."

Cieszymy się, że po długiej przerwie wynikającej z pandemii koronawirusa, mogliśmy razem wybrać się na pielgrzymkę, aby prosić przez wstawiennictwo naszych świętych rodaków o błogosławieństwo dla naszych rodzin i całej wspólnoty parafialnej.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

118 0.062820911407471