24 kwietnia 2021

Bierzmowanie 2021

Informacje dla rodziców

Drodzy Rodzice i Opiekunowie Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania!

Podaję kilka informacji z ostatniego spotkania dla Rodziców i Opiekunów kandydatów do Bierzmowania (z dnia: 20.04.2021)

Mówiłem na spotkaniu, że pojawiło się „światełko w tunelu”: ks. Biskup jest „otwarty” na udzielenie Bierzmowania w dwóch grupach – w takich podziałach jak odbywały się spotkania. Warunek jest taki, że na Mszy Świętej obecni są TYLKO I WYŁACZNIE KANDYDACI DO BIERZMOWANIA, bez rodziców, chrzestnych, dziadków i innych gości. Przypominamy, że limit wiernych w naszym kościele to 40 osób!

UROCZYSTOŚC BIERZMOWANIA BĘDZIE TRANSMITOWANA W INTERNECIE.

Świadkami dla WSZYSTKICH BIERZMOWANYCH będą tylko dwie osoby (Rodzice jednego z kandydatów), którzy jednocześnie przywitają ks. Biskupa i poproszą o udzielenie młodzieży Sakramentu Bierzmowania.

A więc młodzież nie musi wybierać sobie świadka do Bierzmowania.

TERMIN UDZIELENIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA JESZCZE NIE ZOSTAŁ USTALONY Z KS. BISKUPEM. O DACIE I GODZINACH POINFORMUJEMY

W OGŁOSZENIACH PARAFIALNYCH I NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ!

Planowano wstępnie datę: 8 maja (sobota) ALE TO JESZCZE NIE ZOSTAŁO POTWIERDZONE PRZEZ KS. BISKUPA!!!

Najbliższe spotkanie dla młodzieży: w Niedzielę (25.04.2021) o godz. 18.00 –

I grupa a o 18.30- II grupa.

Na to spotkanie młodzież obowiązkowo przynosi swoje INDEKSY BIERZMOWANYCH

( uzupełnione!)

Kolejne spotkania:

1.  4 maja (wtorek) o godz. 19.00 – I grupa, o godz. 19.45 – II grupa
  2. 6 maja (czwartek) o godz. 19.00 – I grupa, o godz. 19.45 – II grupa
  3. 7 maja (piątek) SPOWIEDŹ PRZED BIERZMOWANIEM - o godz. 19.00 – I grupa, o godz. 19.40 – II grupa (JEŚLI OCZYWIŚCIE POTWIERDZI SIĘ DATA – 8 MAJA. JEŚLI NIE BĘDZIE POTWIERDZENIA PRZEZ KS. BISKUPA- SPOWIEDZI NIE BĘDZIE!)

Bardzo proszę o dostarczenie do końca kwietnia AKTÓW CHRZTU (te osoby, które nie były ochrzczone w Baninie!) Jest to warunek przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Składka na organizację uroczystości (pamiątki Bierzmowania, krzyże, kwiaty na powitanie, dary ołtarza, dekoracja kwiatowa itp.) – 50 zł. Nie jest to oczywiście warunek dopuszczenia do przyjęcia Sakramentu! Składkę można przekazać przez swoje dziecko. Każdy otrzyma potwierdzenie złożonej ofiary na organizację uroczystości.

Bardzo dziękuję za zrozumienie i współpracę.

W razie pytań i wątpliwości proszę o kontakt.

Pozdrawiam. Ks. Bartek